30KPA108A-HRA
Manufacturer Part Number:
30KPA108A-HRA
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIODE 108VWM 175.2VC P600
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
172.9A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TA)
Package / Case :
P600, Axial
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
P600
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
120.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
175.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
108V