30KPA66A-HRA
Manufacturer Part Number:
30KPA66A-HRA
Part of Description:
TVS DIODE 66VWM 107VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
283.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TA)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown (Min) :
73.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
107V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
66V