30KPA43A-HRA
Manufacturer Part Number:
30KPA43A-HRA
Part of Description:
TVS DIODE 43VWM 73VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
415.1A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TA)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
48V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
73V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
43V