M15KP51AE3
Manufacturer Part Number:
M15KP51AE3
Part of Description:
TVS DIODE 51VWM 82.8VC DO204AR
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
181A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
56.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
82.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
51V