M15KP280A
- Manufacturer Part Number:
- M15KP280A
- Part of Description:
- TVS DIODE 280VWM 452VC DO204AR
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 33A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 15000W (15kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 311V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 452V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 280V