M15KP240A
Manufacturer Part Number:
M15KP240A
Part of Description:
TVS DIODE 240VWM 388VC DO204AR
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
39A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
267V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
388V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
240V