MPLAD15KP40AE3
Manufacturer Part Number:
MPLAD15KP40AE3
Part of Description:
TVS DIODE 40VWM 64.5VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
234A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
44.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
64.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
40V