MPLAD15KP33AE3
Manufacturer Part Number:
MPLAD15KP33AE3
Part of Description:
TVS DIODE 33VWM 53.3VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
282A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
36.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33V