30KPA42E3/TR13
Manufacturer Part Number:
30KPA42E3/TR13
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
TVS DIODE 42VWM P600
Manufacturer :
Microchip Technology
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
44.19V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
42V