30KPA170CA-B
Manufacturer Part Number:
30KPA170CA-B
Part of Description:
TVS DIODE 170VWM 275VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
110.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
189.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
275V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
170V