M15KP24CA
Manufacturer Part Number:
M15KP24CA
Part of Description:
TVS DIODE 24VWM 40.7VC DO204AR
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
369A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
26.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
40.7V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
24V