M15KP22A/TR
Manufacturer Part Number:
M15KP22A/TR
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
TVS 22V 5% 15000W UNI
Manufacturer :
Microchip Technology
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
404A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-204AR, Axial
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-204AR
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
37.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V