M15KP28A
- Manufacturer Part Number:
- M15KP28A
- Part of Description:
- TVS DIODE 28VWM 47.5VC DO204AR
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 316A
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Power - Peak Pulse :
- 15000W (15kW)
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 31.1V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 47.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 28V