15KPA110A-HRA
Manufacturer Part Number:
15KPA110A-HRA
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIODE 110VWM 178.6VC P600
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
84.5A
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TA)
Package / Case :
P600, Axial
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
P600
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
122.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
178.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
110V