30KPA288A-B
Manufacturer Part Number:
30KPA288A-B
Part of Description:
TVS DIODE 288VWM 469.9VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
64.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
321.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
469.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
288V