20KPA300CA-B
Manufacturer Part Number:
20KPA300CA-B
Part of Description:
TVS DIODE 300VWM 483VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
41.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
20000W (20kW)
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown (Min) :
335.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
483V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
300V