30KPA58A-B
Manufacturer Part Number:
30KPA58A-B
Part of Description:
TVS DIODE 58VWM 92.4VC P600
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
327.9A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
64.8V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
92.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V