5KP8.5CA-HRA
Manufacturer Part Number:
5KP8.5CA-HRA
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIODE 8.5VWM 14.4VC P600
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
354.2A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TA)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Product Status :
Active
Voltage - Breakdown (Min) :
9.44V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.5V