30KP260A-TP
Manufacturer Part Number:
30KP260A-TP
Part of Description:
TVS DIODE 260VWM 416VC R6
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
290.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
416V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
260V