30KP270A-TP
Manufacturer Part Number:
30KP270A-TP
Part of Description:
TVS DIODE 270VWM 436.2VC R6
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
301.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
436.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
270V