30KP198A-TP
Manufacturer Part Number:
30KP198A-TP
Manufacturer/Brand:
Micro Commercial Co
Part of Description:
TVS DIODE 198VWM 319.8VC R6
Manufacturer :
Micro Commercial Co
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
General Purpose
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
R-6, Axial
Power - Peak Pulse :
30000W (30kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
R-6
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
221.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
319.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
198V