15KPA160CA-B
Manufacturer Part Number:
15KPA160CA-B
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIODE 160VWM 258.6VC P600
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
58.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
178.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
258.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
160V