MAPLAD6.5KP14AE3
Manufacturer Part Number:
MAPLAD6.5KP14AE3
Part of Description:
TVS DIODE 14VWM 23.2VC MINI-PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
280A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
6500W (6.5kW)
Supplier Device Package :
Mini-PLAD
Voltage - Breakdown (Min) :
15.6V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
23.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
14V