M5KP58A/TR
Manufacturer Part Number:
M5KP58A/TR
Part of Description:
TVS 58V 5% 5000W UNI
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
53.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
P600, Axial
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Supplier Device Package :
P600
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
94V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V