15KPA180A
Manufacturer Part Number:
15KPA180A
Manufacturer/Brand:
Hartland Controls/Littelfuse
Part of Description:
TVS DIODE 180VWM 288.5VC P600
Manufacturer :
Hartland Controls/Littelfuse
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
52.3A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
15000W (15kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
201.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
288.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
180V