MPLAD7.5KP10CA
Manufacturer Part Number:
MPLAD7.5KP10CA
Part of Description:
TVS DIODE
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
441A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
7500W (7.5kW)
Supplier Device Package :
Mini-PLAD
Voltage - Breakdown (Min) :
11.1V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
17V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
10V