MPLAD6.5KP30A
Manufacturer Part Number:
MPLAD6.5KP30A
Part of Description:
TVS DIODE 30VWM 48.4VC PLAD
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
135A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
6500W (6.5kW)
Supplier Device Package :
PLAD
Voltage - Breakdown (Min) :
33.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
48.4V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
30V