15KPE280CA
- Manufacturer Part Number:
- 15KPE280CA
- Manufacturer/Brand:
- Eaton - Electronics Division
- Part of Description:
- TVS DIODE 280VWM 454.5VC AXIAL
- Manufacturer :
- Eaton - Electronics Division
- Applications :
- Telecom
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 33.2A
- Operating Temperature :
- -55°C ~ 175°C (TJ)
- Package / Case :
- Axial
- Power - Peak Pulse :
- 15000W (15kW)
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- Axial
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 311V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 454.5V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 280V