5KP58A-E3/51
Manufacturer Part Number:
5KP58A-E3/51
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 58VWM 94VC P600
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
53.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Product Status :
Last Time Buy
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
94V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V