BZW50-39BRL
Manufacturer Part Number:
BZW50-39BRL
Part of Description:
TVS DIODE 39VWM 90VC R6
Capacitance @ Frequency :
2400pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
667A (8/20µs)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Product Status :
Not For New Designs
Voltage - Breakdown (Min) :
43.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
90V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
39V