5KP26CE3/TR13
Manufacturer Part Number:
5KP26CE3/TR13
Manufacturer/Brand:
Microchip Technology
Part of Description:
TVS DIODE 26VWM 46.6VC P600
Manufacturer :
Microchip Technology
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
107A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
46.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V