5KP18AHE3/73
Manufacturer Part Number:
5KP18AHE3/73
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 18VWM 29.2VC P600
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
171A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
20V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
29.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
18V