A5KP6.5A-G
Manufacturer Part Number:
A5KP6.5A-G
Part of Description:
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC R6
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
446.43A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
5000W (5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
7.22V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
11.2V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
6.5V