SM8S12ATHE3/I
Manufacturer Part Number:
SM8S12ATHE3/I
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 12VWM 19.9VC DO218AC
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
332A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-218AC
Power - Peak Pulse :
6600W (6.6kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-218AC
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
1
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
19.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V