SMLJ45E3/TR13
Manufacturer Part Number:
SMLJ45E3/TR13
Part of Description:
TVS DIODE 45VWM 80.3VC DO214AB
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
37.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
300W
Voltage - Breakdown (Min) :
50V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
80.3V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
45V