SMLJ26E3/TR13
Manufacturer Part Number:
SMLJ26E3/TR13
Part of Description:
TVS DIODE 26VWM 46.6VC DO214AB
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
64.4A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
300W
Supplier Device Package :
DO-214AB
Voltage - Breakdown (Min) :
28.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
46.6V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
26V