SMLJ20E3/TR13
Manufacturer Part Number:
SMLJ20E3/TR13
Part of Description:
TVS DIODE 20VWM 35.8VC DO214AB
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
83.8A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
300W
Supplier Device Package :
DO-214AB
Voltage - Breakdown (Min) :
22.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.8V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
20V