SMLJ11CE3/TR13
- Manufacturer Part Number:
- SMLJ11CE3/TR13
- Manufacturer/Brand:
- Microchip Technology
- Part of Description:
- TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR
- Manufacturer :
- Microchip Technology
- Product Category :
- TVS - Diodes
- Applications :
- General Purpose
- Bidirectional Channels :
- 1
- Capacitance @ Frequency :
- Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
- 149.2A
- Mounting Type :
- Surface Mount
- Operating Temperature :
- -65°C ~ 150°C (TA)
- Package / Case :
- DO-214AB, SMC
- Power - Peak Pulse :
- 3000W (3kW)
- Power Line Protection :
- No
- Product Status :
- Active
- Supplier Device Package :
- SMLJ (DO-214AB)
- Type :
- Zener
- Unidirectional Channels :
- Voltage - Breakdown (Min) :
- 12.2V
- Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
- 20.1V
- Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
- 11V