SMLJ12E3/TR13
Manufacturer Part Number:
SMLJ12E3/TR13
Part of Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
136.4A
Operating Temperature :
-65°C ~ 150°C (TA)
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Supplier Device Package :
SMLJ (DO-214AB)
Voltage - Breakdown (Min) :
13.3V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
22V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
12V