SM5S13ATHE3/I
Manufacturer Part Number:
SM5S13ATHE3/I
Part of Description:
TVS DIODE 13VWM 21.5VC DO218AC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
167A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Package / Case :
DO-218AC
Power - Peak Pulse :
3600W (3.6kW)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-218AC
Voltage - Breakdown (Min) :
14.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
21.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
13V