SM6S22ATHE3/I
Manufacturer Part Number:
SM6S22ATHE3/I
Part of Description:
TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO218AC
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
130A
Operating Temperature :
-55°C ~ 175°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
4600W (4.6kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
24.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
35.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
22V