SMCG58CAHE3/9AT
Manufacturer Part Number:
SMCG58CAHE3/9AT
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 58VWM 93VC DO215AB
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Product Category :
TVS - Diodes
Applications :
Automotive
Bidirectional Channels :
1
Capacitance @ Frequency :
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
16A
Mounting Type :
Surface Mount
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-215AB, SMC Gull Wing
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Power Line Protection :
No
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-215AB (SMCG)
Type :
Zener
Unidirectional Channels :
Voltage - Breakdown (Min) :
64.4V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
93V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
58V