ATV30C151J-HF
Manufacturer Part Number:
ATV30C151J-HF
Part of Description:
TVS DIODE 150VWM 243VC DO214AB
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
12.35A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-214AB, SMC
Power - Peak Pulse :
3000W (3kW)
Supplier Device Package :
DO-214AB (SMC)
Voltage - Breakdown (Min) :
167V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
243V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
150V