SMCG60A-E3/9AT
Manufacturer Part Number:
SMCG60A-E3/9AT
Manufacturer/Brand:
Vishay Dale Thin Film
Part of Description:
TVS DIODE 60VWM 96VC DO215AB
Manufacturer :
Vishay Dale Thin Film
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
15.5A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-215AB, SMC Gull Wing
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-215AB (SMCG)
Voltage - Breakdown (Min) :
66.7V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
96V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
60V