SMCJ110CA-QH
Manufacturer Part Number:
SMCJ110CA-QH
Manufacturer/Brand:
Bourns Inc.
Part of Description:
TVS DIODE 110VWM 230.1VC DO214AB
Manufacturer :
Bourns Inc.
Applications :
Automotive
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
42.5A (8/20µs)
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Voltage - Breakdown (Min) :
122V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
230.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
110V