1.5KE8.2CA-G
Manufacturer Part Number:
1.5KE8.2CA-G
Manufacturer/Brand:
Comchip Technology
Part of Description:
TVS DIODE 7VWM 12.1VC DO201
Manufacturer :
Comchip Technology
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
123.97A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-201AA, DO-27, Axial
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-201
Voltage - Breakdown (Min) :
7.79V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
12.1V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
7V