1.5KE10CA-HF
Manufacturer Part Number:
1.5KE10CA-HF
Manufacturer/Brand:
Comchip Technology
Part of Description:
TVS DIODE 8.6VWM 14.5VC DO201
Manufacturer :
Comchip Technology
Applications :
General Purpose
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
103.45A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-201
Voltage - Breakdown (Min) :
9.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
14.5V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
8.6V