1.5KE56A-G
Manufacturer Part Number:
1.5KE56A-G
Manufacturer/Brand:
Comchip Technology
Part of Description:
TVS DIODE 47.8VWM 77VC DO201
Manufacturer :
Comchip Technology
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
19.48A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Package / Case :
DO-201AA, DO-27, Axial
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Product Status :
Active
Supplier Device Package :
DO-201
Voltage - Breakdown (Min) :
53.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
77V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
47.8V