1.5KE39A-G
Manufacturer Part Number:
1.5KE39A-G
Manufacturer/Brand:
Comchip Technology
Part of Description:
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC DO201
Manufacturer :
Comchip Technology
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
27.8.A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-201
Voltage - Breakdown (Min) :
37.05V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
53.9V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
33.3V