1.5KE220A-G
Manufacturer Part Number:
1.5KE220A-G
Manufacturer/Brand:
Comchip Technology
Part of Description:
TVS DIODE 185VWM 328VC DO201
Manufacturer :
Comchip Technology
Current - Peak Pulse (10/1000µs) :
4.57A
Operating Temperature :
-55°C ~ 150°C (TJ)
Power - Peak Pulse :
1500W (1.5kW)
Supplier Device Package :
DO-201
Voltage - Breakdown (Min) :
209V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp :
328V
Voltage - Reverse Standoff (Typ) :
185V